SpiritFerm SUPERKLAR 24 - Do Klarowania Bimber Zobacz większe

SUPERKLAR 24h SpiritFerm

Nowy produkt

SpiritFerm SUPERKLAR 24 - Do Klarowania Bimber

Więcej szczegółów

4,99 zł brutto

Więcej informacji

SpiritFerm SUPERKLAR 24 - środek klarujący

jest bardzo silnym a jednocześnie neutralnym i w efekcie nie mającym wpływu na końcowy smak alkoholu środkiem do klarowania wina, piwa a także nastawów cukrowych.

Prezentowana aukcja przedstawia preparat, który po zakończonej fermentacji skutecznie wyklaruje każdy nastaw. Przykładem może być zwykła cukrówka, która po ustaniu fermentacji jest biała(mleczna). Zawiera ona szereg zanieczyszczeń, które w procesie destylacji mają ujemny wpływ na końcowy zapach i smak uzyskanego alkoholu. Stosując Turbo Klar 24h doprowadzimy w bardzo krótkim czasie( od 12 do 24h) do całkowitego wyklarowania nastawu.

SuperKlar 24h - zalecany do stosowania po zakończeniu fermentacji ze wszystkimi drożdżami typu TURBO (Coobra, Alcotec, T3, Vodka Star).

 

 

Jedno opakowanie bezproblemowo wyklaruje 25 litrów wina, piwa lub pospolitej cukrówki.

Instrukcja obsługi:

W momencie gdy fermentacja ustanie nastaw należy zlać (odciągnąć) znad osadu. Następnie należy wycisnąć saszetkę oznaczoną literą "A". Intensywnie mieszamy odciągnięty nastaw przez ok. 5 minut doprowadzając w ten sposób do odgazowania nastawu z CO2. Całość pozostawiamy na ok. 1-2h po czym wyciskamy zawartość saszetki "B".Bardzo delikatnie mieszamy starając się nie naruszać powstałego już osadu. Tak przygotowany nastaw pozostawiamy tylko do wyklarowania. Najlepszy rezultat czyli szybkość i jakość klarowania uzyskamy gdy nastaw stoi w chłodnym pomieszczeniu . Czas klarowania może skrócić się nawet do 12h.W ciepłym pomieszczeniu całkowite wyklarowanie nastąpi do 24 h .

Po wyklarowaniu cukrówka robi się przeźroczysta i gotowa do dalszego użycia(gotowania)

Opakowanie turbo klaru zawiera dwie saszetki z płynną zawartością, które wystarczą do wyklarowania 25 l wina , piwa lub cukrówki. Przy większej pojemności należy zwiększyć ilość opakowań środka do klarowania: przykładowo na 100l wina , piwa lub cukrówki należy użyć 4 opakowania. Otrzymamy w ten sposób idealnie wyklarowany nastaw pozbawiony najmniejszych zanieczyszczeń.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

SUPERKLAR 24h SpiritFerm

SUPERKLAR 24h SpiritFerm

SpiritFerm SUPERKLAR 24 - Do Klarowania Bimber

30 innych produktów w tej samej kategorii: