POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L FERMENTATOR PIWO ZACIER Zobacz większe

POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L

FU-13597

Nowy produkt

POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L

Więcej szczegółów

28,50 zł brutto

Więcej informacji

Pojemnik fermentacyjny doskonale nadaje się do fermentacji wszystkich rodzajów win domowych owocowych, piwa domowego jak i do fermentacji nastawów cukrowych na drożdżach gorzelniczych. Pojemniki zamykane są szeroką, plastikową pokrywą. Pojemniki fermentacyjne są dużo łatwiejsze w użytkowaniu od balonów szklanych.
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU:
Tworzywo, z którego wykonane są pojemniki charakteryzuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Pojemniki posiadają atest PZH dopuszczający je do kontaktu z produktami spożywczymi. Pojemniki są odporne na przebarwienia powstające w wyniku kontaktu z garbnikami pochodzącymi z owoców. Biała barwa pojemnika nie jest przypadkowa, gdyż tworzywo w każdym innym kolorze może pod wpływem powstającego alkoholu ulec odbarwieniu, czego konsekwencją może być przeniknięcie trujących substancji barwnikowych do wina.
UŻYTKOWANIE:
W celu ułatwienia otwierania pojemnika należy uchylić pokrywę delikatnie ciągnąć za uchwyt, wsunąć w powstałą szczelinę np.: trzonek łyżeczki, a następnie przeciągnąć go wokół brzegu pojemnika. Nie zaleca się czyszczenia pojemników szorstkimi myjkami, aby nie porysować ich powierzchni, które mogłoby stać się siedliskiem zakażeń. UWAGA: Naczynia te można dodatkowo doszczelnić smarując brzegi pojemnika wazeliną lub olejem jadalnym.

PARAMETRY TECHNICZNE

  • Pojemność max: 30L +-5%
  • Wysokość max: 38cm +-5%
  • Szerokość max: 42cm +-5%
  • Głębokość max: 42cm +-5%
  • Materiał: Tworzywo sztuczne PP - Posiada znaczek Atestu Spożywczego

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L

POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L

POJEMNIK FERMENTACYJNY 30L

30 innych produktów w tej samej kategorii: