Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7l Zobacz większe

Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7L

FU-WBG09

Nowy produkt

Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7l

Więcej szczegółów

21,00 zł brutto

21,00 zł za szt.

Więcej informacji

Węgiel aktywny służący do filtrowania płynów - głównie destylatów, w wyniku czego otrzymany destylat jest super czysty (w smaku i zapachu). Można również używać do filtracji wody.

  

Dane:

 

- objetość 1,7 L

- granulacja 0,40- 0,85 mm

- absorpcja 1100 m2 g

- waga 0,8 kg


Działanie:
* eliminowanie mikro-zanieczyszczeń,
* odbarwianie alkoholu,
* usuwanie nieprzyjemnego zapachu,
* skuteczna absorpcja fenoli, tłuszczy czy białek.
Węgiel może zostać użyty także do przefiltrowywania wody.

Uwagi i instrukcja:
* Najlepiej jest stosować węgiel, gdy zawartość alkoholu nie przekracza 45% - im wyżej, tym zanieczyszczenia w destylacie będzie ciężej oddzielić.
* Zachować jak najniższą temperaturę cieczy - wskazane jest jej uprzednie zmrożenie w zamrażarce - po to, aby adsorpcja zanieczyszczeń z węglem była jak najwyższa).
* Węgiel zalać (przepłukać) 2-3krotnie wrzątkiem przez sitko - po tym prostym "zabiegu" nadaje się bezpośrednio do wsypania do tuby filtracyjnej, a następnie można zacząć filtrację alkoholu.
* Zużyty węgiel charakteryzuje się gorszym smakiem filtrowanego destylatu - jeżeli przestanie nas satysfakcjonować, należy dosypać porcję świeżego węgla.

* Węgiel nie jest jednorazowego użytku - można go używać wielokrotnie, aż do przefiltrowania maksymalnej ilości destylatu przewidzianej dla 1 opakowania!

* 1 opakowanie węgla starcza na przefiltrowanie około 50l destylatu - są to około 3 napełnienia cylindra (przez jedno napełnienie oczyścimy od 10 do 15l destylatu, choć nierzadkie są przypadki filtracji od 20 do 30l)

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7L

Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7L

Węgiel aktywny BG 09 KL.SUPER 1,7l

11 innych produktów w tej samej kategorii: