Gorzelnictwo

Sprzęt i Akcesoria do gorzelnictwa

Butelka Safari

Butelka Safari 500ml z zakrętką

Nowość

Domowa produkcja wódki pozwoli uzyskać taki smak oraz aromat trunku, jaki najbardziej się preferuje. Samodzielne gorzelnictwo domowe wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu, dzięki któremu możliwe będzie sporządzenie wysokiej jakości alkoholi. W asortymencie naszej hurtowni internetowej znajdują się niezbędne do wytwórstwa sprzęty do destylacji oraz fermentacji, drożdże, butelki i środki służące dezynfekcji.

Gorzelnictwo – domowy wyrób wódek

Wódkę otrzymuje się z destylatu alkoholowego rozcieńczonego wodą w stosunku około 2:3, co daje ostatecznie trunek wysokoprocentowy (40%). W Polsce legalna wódka musi zawierać minimum 37,5%. Pierwsze destylowane alkohole, służące do celów konsumpcyjnych, to likiery, których produkcją zajmowali się Włosi w XVI wieku. W Polsce pod koniec XVIII wieku powstała pierwsza wytwórnia likierów. Polski przemysł spirytusowy zmienił się w czasach PRL-u, kiedy to wyroby dostosowano do najpopularniejszych i najbardziej dostępnych smaków.

Obecnie praktykowana jest domowa produkcja nalewek, będących wyciągiem z owoców, ziół, kwiatów lub korzeni, tworzonych przez zalanie alkoholem. Mini nalewki spożywane zimą rozgrzewają i dostarczają witamin zawartych w owocach. Znane jest również wytwórstwo bimbru, będącego alkoholem zbliżonym do wódki, ale nierektyfikowanym.

Wyrób alkoholu domowym sposobem

W naszym sklepie internetowym znajdują się konieczne do bezpiecznej produkcji wódki akcesoria. Do podstawowych artykułów należą destylatory, deflegmatory, pojemniki i rurki fermentacyjne, pompki, mieszadła, wężyki, lejki. Nie brakuje u nas również butelek, zakrętek, korków, a także produktów od czyszczenia: suszarek do butelek, środków dezynfekujących, myjek, szczotek.

W Fuegos wiemy, jak zrobić wysokoprocentową i dobrą wódkę. Opierając się na swoim doświadczeniu, prezentujemy profesjonalny sprzęt, z którego korzystają osoby rozpoczynające przygodę z gorzelnictwem oraz ci, którzy od lat zajmują się wyrobem trunków. Zachęcamy do poznania naszej oferty, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Nowości gorzelnictwa

Najnowszy wpis

Nowe Fuegos
25 lat

doświadczenia

Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem do naszych klientów opakowań szklanych dla przechowywania żywności.

4 000

produktów

Cały czas poszerzamy nasz asortyment o nowe produkty, tak aby zapewnić Tobie wszystkiego czego potrzebujesz.

3

sklepy stacjonarne

Posiadamy sklepy stacjonarne tak aby być bliżej ciebie.

WYSYŁKA W 24H

Gwarantujemy szybką dostawę - Twoja paczka będzie gotowa do wysyłki w ciągu 24 h od złożenia zamówienia.

ODBIÓR W SKLEPIE

Oferujemy darmowy odbiór zamówionych produktów w jednym z naszych sklepów stacjonarnych.

DARMOWY ZWROT

Jeżeli nasz produkt nie spełni Twoich oczekiwań, zapewniamy gwarancję bezpłatnego zwrotu w ciągu 14 dni.