Butelki do wina

Nawet najlepsze wino nie zrobi odpowiedniego wrażenia na konsumentach, jeśli nie będzie zamknięte w odpowiedniej butelce. Butelka po soku czy wódce z pewnością nie jest najlepszym wyborem. Właściwe szklane opakowanie jest niczym kropka nad i dla trunku, dlatego warto o nie zadbać, również jeśli jesteśmy domowymi wytwórcami win. Oferta sklepu Fuegos to szeroki asortyment butelek na wino w różnych pojemnościach, kształtach i kolorach, dostępnych w niskich cenach. Przekonaj się, że u nas znajdziesz idealne i niedrogie butelki do wina. Pozwól, by właściwa oprawa wzbogaciła wartość przygotowanego przez Ciebie napoju bogów.

 1. Butelka 750 ml Bordeaux zielona
  Butelka 750 ml Bordeaux zielona
  Butelka 750 Bordeaux zielona pacz. 8 szt
  2,69 zł
  2,19 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 2. Butelka 375 ml Bellissima oliwkowa
  Butelka 375 ml Bellissima oliwkowa
  Butelka 375 Bellissima fi 14 oliwkowa
  4,49 zł
  3,65 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 3. Butelka 750 ml Oliwkowa KOLO WINE
  Butelka 750 ml Oliwkowa KOLO WINE
  Butelka 750 KOLO WINE oliwka
  8,49 zł
  6,90 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 4. Butelka 750 ml DUE FONDOS oliwka
  Butelka 750 ml DUE FONDOS oliwka
  Butelka 750 DUE FONDOS oliwka (360)
  16,35 zł
  13,29 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 5. Butelka 700 ml TAJL na korek
  Butelka 700 ml TAJL na korek
  Butelka na nalewki , wódki i inne destylaty
  5,40 zł
  4,39 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 6. Butelka 250 ml HOMEMADE z pałąkiem
  Butelka 250 ml HOMEMADE z pałąkiem
  Idealna butelka do lemoniady, soku itp.
  3,99 zł
  3,24 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 7. Butelka 750 ml Bordeaux oliwkowa
  Butelka 750 ml Bordeaux oliwkowa
  Butelka na wino 750 ml Bordeaux oliwkowa
  2,69 zł
  2,19 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 8. Butelka 750 ml Bordeaux biała
  Butelka 750 ml Bordeaux biała
  Butelka na wino Bordeaux 750 ml
  2,69 zł
  2,19 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 9. Butelka 750 ml Bordeaux biała na zakrętkę
  Butelka 750 ml Bordeaux biała na zakrętkę
  Butelka do wina biała na zakrętkę 750 ml Bordeaux
  2,45 zł
  1,99 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 10. Butelka 2000 ml Fiasco w oplocie na wino
  Butelka 2000 ml Fiasco w oplocie na wino
  Butelka 2000 Fiasco w oplocie na wino
  27,39 zł
  22,27 zł netto za szt. cena minus VAT 23%

Butelki na wino - jakie wybrać?

Odpowiednio dobrana butelka na wino stanowi wizytówkę trunku i - wraz z etykietą - stanowi zapowiedź tego, co znajduje się w środku. Tradycje winiarskie ugruntowały już nawet wybór poszczególnych kształtów butelek do konkretnych typów win, jednak domowi wytwórcy mogą kierować się własnym gustem oraz intuicją przy zakupie. Istotną cechą, która odróżnia butelki na wino od typowych butelek monopolowych jest charakterystyczne wgłębienie na dnie. Wklęsłe dno sprawia, że butelka jest stabilniejsza, bardziej odporna na panujące w środku ciśnienie i łatwiej chwycić ją w dłoń. Klasyczną pojemnością butelek do wina jest 750 ml i one stanowią trzon naszej oferty. Butelki litrowe są korzystne w przypadku domowej produkcji wina, jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w piwniczce lub innym miejscu przechowywania. Decyzją, jaką należy również podjąć przy zakupie, jest kolor szkła - ciemne butelki (zielone, oliwkowe) są najlepsze do wina czerwonego, natomiast przezroczyste do białego, różowego oraz musującego. Ciemne szkło chroni wino przed negatywnym oddziaływaniem promieni UV, z kolei białe szkło pozwala wyeksponować barwę oraz klarowność trunku.

Butelki do wina - co trzeba o nich wiedzieć?

Oto kilka faktów, które warto znać, zanim przelejemy wino do butelek:

 • W butelce do wina najważniejsze jest szkło - musi być odpowiednio grube, by sprostać panującemu wewnętrz ciśnieniu. Oferta naszego sklepu to butelki na wino wykonane z atestowanego szkła, dopuszczonego do kontaktu alkoholem.
 • Choć przyjęło się, że wino zamykane jest na korek, to trunki zamknięte w butelkach na zakrętkę nie ustępują jakością tym z korkami. Dla domowych producentów win, którzy nie mają doświadczenia z korkowaniem, zakrętka jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nasz sklep daje możliwość wyboru i dopasowania odpowiedniego zamknięcia do wybranej przez siebie butelki.
 • Panuje przekonanie, iż im bardziej wklęsłe dno w butelce, tym lepsze jest wino. W rzeczywistości wielkość wgłębienia nie ma znaczenia. Jego rolą jest zatrzymywanie osadów oraz łatwiejsze serwowanie, natomiast nie wpływa na smak i jakość wina.
 • Szklane butelki do wina to opakowanie ekologiczne, mogą być wielokrotnie używane przez długie lata. Wysoka jakość produktów oferowanych w naszym sklepie to gwarancja zadowolenia przy niewielkiej kwocie zakupu.

Butelki na wino z korkami - gdzie kupić?

Sklep Fuegos oferuje butelki na wino z korkami lub zamykane na zakrętkę. Mamy butelki typu Bordeaux na zakrętkę i z korkiem, a także w stylu reńskim i burgundzkim. Asortyment naszego sklepu z pewnością spełni Twoje oczekiwania, niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć winniczkę w prowansalskim stylu, czy planujesz obdarować bliskich własnoręcznie przygotowanym trunkiem. Ofertę naszego sklepu wyróżnia również dostępność - mamy setki butelek w magazynie, do kupienia od ręki. Zatem, niezależnie od wielkości zamówienia i skali produkcji wina - jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zapoznaj się z naszą ofertą i oszczędź czas oraz siły, zamawiając butelki na wino online z dostawą pod same drzwi.