Butelki do piwa

Oferujemy wysokiej jakości - klasyczne, a jednocześnie eleganckie i stylowe - butelki do piwa w szerokim asortymencie. Właściwy dobór szkła do przechowywania piwa ma ogromne znaczenie, zarówno ze względu na bezpieczeństwo, jak i smak trunku. Proponujemy zróżnicowany asortyment, który pozwala wyeksponować wszystkie walory piwa oraz odpowiada zróżnicowanym preferencjom konsumentów. Poznaj naszą ofertę i wybierz najlepsze dla siebie produkty w atrakcyjnych cenach.

 1. Butelka 500 ml Warszawa brązowa
  Butelka 500 ml Warszawa brązowa
  Butelka 500 ml Warszawa na piwo, kwas chlebowy
  1,25 zł
  1,02 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
  Brak w magazynie
 2. Butelka 330 ml JW biała
  Butelka 330 ml JW biała
  Butelka na cydr , sok itp. 330ml JW biała
  1,49 zł
  1,21 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
  Brak w magazynie
 3. Butelka 750 ml Tradition brązowa z pałąkiem
  Butelka 750 ml Tradition brązowa z pałąkiem
  Butelka 750 Tradition brązowa z pałąkiem
  4,40 zł
  3,58 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 4. Butelka 750 ml Tradition biała z pałąkiem
  Butelka 750 ml Tradition biała z pałąkiem
  Butelka 750 Tradition flint z pałąkiem
  4,40 zł
  3,58 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 5. Butelka 1000 ml Fulgor brązowa z pałąkiem
  Butelka 1000 ml Fulgor brązowa z pałąkiem
  Butelka na piwo, cydr, kwas chlebowy itp.
  5,40 zł
  4,39 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
  Brak w magazynie
 6. Butelka 500 ml Vichy Light zielona
  Butelka 500 ml Vichy Light zielona
  Butelka 500 ml Vichy Light zielona na piwo
  1,30 zł
  1,06 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 7. Butelka 500 ml Silenus do piwa
  Butelka 500 ml Silenus do piwa
  Butelka do piwa SILENUS 500 ml
  1,79 zł
  1,46 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
  Brak w magazynie
 8. Butelka 500 ml Vichy Light
  Butelka 500 ml Vichy Light
  Butelka 500 ml Vichy Light na piwo
  1,49 zł
  1,21 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 9. Butelka 500 ml Vichy Opti
  Butelka 500 ml Vichy Opti
  Butelka 500 ml Vichy OPTI na piwo
  1,32 zł
  1,07 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 10. Butelka 500 ml Piwna Amber
  Butelka 500 ml Piwna Amber
  Butelka 500 ml Piwna Amber na piwo, cydr
  1,59 zł
  1,29 zł netto za szt. cena minus VAT 23%
 11. Butelka 330 ml JW brązowa
  Butelka 330 ml JW brązowa
  Butelka na piwo, cydr itp.
  1,45 zł
  1,18 zł netto za szt. cena minus VAT 23%

Butelki do piwa - czy kolor ma znaczenie?

Nie bez przyczyny większość piw zamkniętych jest w kolorowe butelki - najczęściej brązowe, nieco rzadziej zielone. Powodem tego, że nieczęsto spotyka się piwo w przezroczystej butelce jest fakt, że promienie ultrafioletowe szkodzą piwu i negatywnie wpływają na jego smak. W trunku, który jest wystawiony na działanie światła słonecznego, dochodzi do rozkładu kwasów alfa, które następnie łączą się z grupami siarkowymi, a w efekcie piwo nabiera nieprzyjemnego, piwnicznego smaku. Dlatego idealne butelki na piwo to te z brązowego szkła, gdyż zatrzymuje najwięcej promieni UV oraz zielone, które - choć zatrzymują mniej promieni, to są odpowiednie do piw, które mają krótki okres przydatności do spożycia.

Butelki na piwo - wybierz najlepszą pojemność

Najpopularniejsze w Polsce są butelki o pojemności 500 ml, nieco rzadziej spotyka się produkty rozlane do butelek 330-mililitrowych. Coraz liczniejsza grupa piwowarów domowych oraz miłośników piw rzemieślniczych wpływa na zmianę przyzwyczajeń konsumentów również w zakresie objętościowego spożycia tego alkoholu. Do piw o wysokim stężeniu alkoholu, typu: RIS, stout czy porter wybierane są mniejsze butelki, tak, by ich amatorzy mieli możliwość spróbowania innych piw. Piwa typu: lager, pale ale czy grodziskie idealnie nadają się do butelkowania w szkło o pojemności 500 ml. Wyjątkowe produkty, limitowane serie można zabutelkować w opakowania litrowe - są idealne do dzielenia się złocistym napojem w większym gronie i celebrowania ważnych wydarzeń.

Butelki do piwa - co jeszcze musisz wiedzieć?

Wybierając butelki na piwo, trzeba od razu przewidzieć sposób zamknięcia. Nasz sklep proponuje butelki, które można kapslować oraz zamykać na korek za pomocą uszczelki i zamknięcia pałąkowego. Odpowiednie do butelek rodzaje zamknięcia również można nabyć w naszym sklepie. Podczas wyboru najlepszej butelki do piwa warto również zwrócić uwagę na długość szyjki. Im dłuższa, tym piwo lepiej jest chronione przed dostępem tlenu.

Butelki na piwo - jak butelkować piwo?

Zakładając, że piwo jest już w tanku bądź w pojemniku z kranem, można przystąpić do butelkowania. Przede wszystkim należy mieć przygotowane wyparzone i osuszone butelki oraz kapsle lub korki. Sam rozlew powinien odbywać się możliwie jak najszybciej, by ograniczyć kontakt z tlenem i niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi. Następnie należy się upewnić, że butelki zostały szczelnie zamknięte, tak, by uniknąć przypadkowego wybuchu lub utraty jakości przez utlenianie. Minimalny czas, jaki należy odczekać po zabutelkowaniu to dwa tygodnie. Aby jednak cieszyć się pełnym aromatem przygotowanego przez siebie piwa, warto poczekać dłużej.

Butelki na piwo - producent

Jako producent doskonale znamy potrzeby piwowarów i dlatego oferujemy butelki na piwo, które w pełni odpowiadają oczekiwaniom. Zróżnicowany asortyment daje możliwość rozlania piwa do szkła, które w pełni wyeksponuje cechy poszczególnych gatunków. Jednocześnie dbamy o niską cenę naszych produktów, tak, by najwyższej jakości butelki były dostępne dla każdego. Przekonaj się, jak łatwo skompletować zestaw do butelkowania i zamykania piwa dzięki ofercie naszego sklepu. Zadbaj o właściwe opakowania szklane dla swojego trunku, a on na pewno odwdzięczy Ci się wyjątkowym smakiem.